Výrobce Rocket Camper ze Stuttgartu představuje nové modely vycházející z původního Rocket One, který proslul modulární koncepcí členění prostoru s dostatkem místa pro až pět osob.

Nový půdorys, který Rocket Camper představil poprvé na CMT 2020, je nyní k dispozici ve dvou jemně se odlišujících variantách, a to jako „S“ postavené na podvozku Ducato o délce 5,40 metru, přitom bez druhé řady sedadel a tedy vhodné pro cestující dvojice, a nebo jako „XL“ rovněž na podvozku Ducato, ale o délce 6,36 metru, a to s komfortními podélně umístěnými lůžky a velkým úložným prostorem. Plocha k ležení tady má 180 krát 190 centimetrů, pomocí přídavného dílu se dá prodloužit až na 220 centimetrů.

Ale ještě dříve než se vyšší cestovatelé začnou radovat, musíme zkonstatovat, že výška ke stání v Rocket One XL je v konstrukci Ducato v provedení H2 pouze obvyklá, tedy 1,90 metru…


Celý článek a více novinek najdete v časopise Camping, Cars & Caravans, vydání č. 3/2021 (květen/červen). K zakoupení je v tištěné i elektronické verzi.

  • Předplatné časopisu Camping, Cars & Caravans – ZDE
  • Elektronická verze časopisu na Digiport – ZDE
  • Elektronická verze časopisu na Alza Media – ZDE