Před několika lety představil Sunlight studii obytného vozu 4×4. Nyní přichází na řadu sériová verze. Ovšem na jiném podvozku.

Téměř tři roky po prezentaci toho, „co se snad stane snem mladých, kteří chtějí cestovat“, jak tenkrát označovali koncepci Sunlight Cliff 4×4 Adventure, se vize stává skutečností. Základem ovšem již není Fiat Ducato, ale Ford Transit, který je od roku 2022, již nejenom ve skupině Erwin Hymer, přijímán jako vhodný základní vůz.

Zatím toho o novince od Sunlight moc nevíme, snad jen to, že Cliff zřejmě bude vybaven pohonem všech kol Ford Transit. Tento pohon je již delší dobu v programu a u řešení vozů, které jsou poháněné jak předními, tak i zadními koly, to není žádný velký problém.

Dvoulitrový turbodieselový motor EcoBlue dává 170 PS, ale šest rychlostí se řadí výhradně ručně. Škoda. Třeba pro verzi s pohonem zadních kol existuje dokonce automatická převodovka od Ford Raptor s deseti rychlostními stupni. Tady by se Ford měl také poohlédnout po nové variantě pohonu.

Vzadu v Sunlight Cliff 4×4 je umístěno 1,92 krát 1,47 metru velké příčné lůžko, výška ke stání v obytné části je 2,02 metru. V kuchyňské části, která je lehce zešikmená směrem dopředu, je sporák se dvěma hořáky, velkým dřezem k mytí nádobí a rovněž kompresorová chladnička 70 litrů. Ve vnitřním prostoru je tento šestimetrový vůz řešen zcela klasicky, žádná překvapení. Ovšem Sunlight slibuje novou čerstvou koncepci řešení barev.

Cliff 590 4×4 je prezentován jako vůz budoucnosti. K sériovému vybavení patří mimo jiné hliníkové disky, rámová okna či markýza. A cena? To je prozatím otevřená záležitost.


Více novinek a praktických inspirací najdete v pátém letošním vydání časopisu Camping, Cars & Caravans:

  • Předplatné časopisu Camping, Cars & Caravans – ZDE
  • Elektronická verze časopisu na Digiport – ZDE
  • Elektronická verze časopisu na Alza Media – ZDE