Výrobce Blyss Transporttechnik ze Seesenu vyrábí již 25 let širokou škálu přívěsů všeho druhu. Nyní přichází na trh kombinace přepravy nákladu s bydlením v podobě modelu Speedcaravan, dle výrobce za přijatelnou cenu.

Na podvozku z oceli s žárovým pozinkováním od výrobce Knot nebo Al-Ko staví Seesenští multifunkční nástavbu, která má poskytnout maximum flexibility. Vpředu se přes bočně umístěné dveře dá dostat do části určené pro pobyt a pro spánek. V této části je již sériově umístěn malý kuchyňský blok vybavený sporákem se dvěma hořáky, dřezem k umývání nádobí a chladničkou. Interiér je vybaven nábytkem v dekoru bukového dřeva. Ze sedací sestavy se pomocí sklápěcího mechanizmu dá snadno vytvořit lůžko pro spánek.

Poměrně velká sanitární část zahrnuje toaletu a rovněž prostor k osprchování. Celkové vybavení doplňují dostatečně velká nádrž vody, bojler a plynové topení. Vnitřní osvětlení je vyřešeno pomocí svítidel LED. Samostatné kempování prakticky na jakémkoliv místě umožňuje solární zdroj energie s tomu odpovídající baterií. Markýza poskytuje příjemný stín před vozem, je zahrnuta do sériové výbavy…


Celý článek si můžete přečíst v časopise Camping, Cars & Caravans, vydání č. 3/2021 (květen/červen). K zakoupení je v tištěné i elektronické verzi.

  • Předplatné časopisu Camping, Cars & Caravans – ZDE
  • Elektronická verze časopisu na Digiport – ZDE
  • Elektronická verze časopisu na Alza Media – ZDE