Model Concorde Charisma, postavený na podvozku Iveco Daily, dostává kompletně nový design a četná funkční vylepšení jak v konstrukci, tak i v technickém vybavení.

Výrobce Concorde představuje čtvrtou generaci své řady Charisma a mluví o zcela novém vozu. Výrazná přední strana je převzata prakticky beze změny od většího modelu Centurion a řadí se tím téměř bezvýhradně do aktuálního programu modelů luxusní třídy. Při pohledu na boční strany padnou do oka nově tvarované stěny a bezrámová boční okna kabiny řidiče.

Pohled do vnitřního prostoru 8,77 metru dlouhého vozu Charisma 860 LI. Novinkou je skříň na šaty místo TV u vstupu.

Všechna dvířka na boční stěně jsou na přání zákazníka bezdotyková – k otevření stačí lehké zatlačení na dvířka, jinak jsou samozřejmě uzavřená centrálním zablokováním. Při pohledu zezadu působí nové provedení zajímavě šikmo umístěnými světly, samozřejmě LED, uprostřed nainstalovaným třetím brzdovým světlem a rovněž markantním střešním spojlerem. Do tohoto spojleru se dá integrovat výkonné světlo, které při jízdě vzad osvítí okolí.

Nový vůz Charisma je postavený na podvozku Iveco Daily s přípustnou celkovou hmotností 6,5 tuny. Přístrojová deska je posunutá dopředu a nahoru, čímž vzniká maximálně dlouhý obytný prostor a také pro Concorde již typická zvýšená a zdvojená podlaha, do které se dá dostat z obou stran přes vnější dvířka. Sem výrobce umisťuje například topení a výpustní ventily. Zásobník plynu, který je na zvláštní objednávku, je umístěný za dvířky na boční straně. Elektrická instalace je přehledným způsobem nainstalována v garáži.

Nová přístrojová deska rovněž pochází z většího Centurionu. Všechny obslužné prvky má řidič v bezprostřední blízkosti. Volant se dá sejmout, ale stejně jako v podobných provedeních je bez airbagu.

Výrobce Concorde sází v interiéru Charisma na skutečně dokonalý vzhled. Řady skříněk mohou být na přání ve dvojbarevném provedení, úložné přihrádky pod horními skříňkami jsou potaženy kůží. V četných detailech je možné najít inspiraci u většího bratra, a sice modelu Centurion, třeba v koupelně sušákem ručníků integrovaným do stěny.

Velká kuchyň s mimořádně velkým úložným prostorem.

V nabídce jsou tři základní půdorysy, a to 860 LI a 910 LI se samostatnými lůžky, a také 910 MI s dvojlůžkem. Ceny nového vozu Charisma začínají na částce převyšující šest milionů korun.


Více novinek najdete v listopadovém vydání časopisu Camping, Cars & Caravans (č. 6/2021):

  • Předplatné časopisu Camping, Cars & Caravans – ZDE
  • Elektronická verze časopisu na Digiport – ZDE
  • Elektronická verze časopisu na Alza Media – ZDE