Český výrobce obytných vestaveb KPS Automobile představuje druhou vývojovou řadu unikátního systému KRS HomeMADE pro stavbu obytného automobilu svépomocí.

„Ojedinělý systém KRS HomeMADE je určen pro zručné kutily, alespoň se základní manuální zručností, kteří vyznávají volnočasové, sportovní vyžití nebo novodobý nomádský styl života v obytném vozidle a uvažují o stavbě obytného vozu na podvozku skříňové dodávky svépomocí, bez nutnosti nebo možnosti používat speciální výrobní nářadí,” popisuje Tomáš Krs, jednatel společnosti KPS Automobile, která působí na českém trhu již 24 let.

Vývojáři a projektanti se u nové modernizované řady systému KRS HomeMADE 2023 zaměřili především na účelnost, jednoduchost a praktičnost s důrazem na nejpříznivější možnou cenu finálního produktu pro zákazníka. Jako v případě první řady systému zůstávají v popředí bezpečnost a jízdnímu komfort. „Zákazník dostane jen ty nejkvalitnější materiály a komponenty, které jsou svojí strukturou a vlastnostmi určeny pro stavbu obytných vozidel. Drtivou většinu z nich používáme při výrobě vlastních KRSáckých obytňáků,” zdůraznil Tomáš Krs.

Sada obsahuje nezbytné dílce pro zřízení sprchového koutu v obytném vozidle. 

Zákazník si tak může postavit obytňák podle svých představ a doslova vlastníma rukama doma v garáži. Sám rozhoduje o rozsahu a tím i ceně přestavby. Na výběr má z široké škály specifických dílů či jednotlivých montážních sad a balíčků. Montáž provádí svépomocí, dle doporučujících postupů, které jsou k dispozici na vyžádání u dodavatele. Základní sadu (viz úvodní foto) nebo jednotlivě zakoupené komponenty lze rozšířit dalšími značkovými technickými nebo nábytkovými komponenty.

Na výběr je mnoho stavebních součástí pro vozidla řady X250/X290 Ducato/Boxer/Jumper i pro Mercedes-Benz Sprinter řady 906/907/910. „Nedílnou součástí programu KRS HomeMADE je správné a jednoduché legislativní řešení stavby v podobě zápisu změn technických parametrů v technickém průkazu vozidla, včetně zcela legálního zápisu změny počtu míst k sezení a kategorie M1, SA obytný Automobil,” dodal Tomáš Krs.

Rozšíření sady Standard pro zvýšení komfortu.

Vozidlo vhodné pro přestavbu KRS HomeMADE musí být registrované v ČR, to je jediná legislativní podmínka. Doporučujeme maximální stáří 15 let od první registrace a není omezená ani celková hmotnost vozidla. Při zápisu přestavby do TP vozidla musí však mít toto vozidlo platnou technickou kontrolu, musí být instalována sedadla řidiče a spolujezdců bez konstrukčních změn a velký technický průkaz bez záznamu přestavby nebo nástavby. Nosné části karoserie nesmí vykazovat známky koroze.

„Po ale i před zakoupením jakéhokoliv komponentu z nabídky nebo sady KRS HomeMADE a případně dalších produktů KRS jsme zákazníkovi k dispozici pro technické konzultace a poradenství základních montážních úkonů,” připomněl Tomáš Krs.

KRS HomeMADE Standard obsahuje vše, co je nezbytné pro přetypování dodávky do kategorie M1 – speciální automobil, SA – obytný automobil.

Podrobné informace o systému KRS HomeMADE, technické specifikace, ceníky a bohatou fotogalerii najdete na webu www.karavany-krs.cz/homemade.

KPS Automobile s.r.o.
Malý Malahov 30
345 61 Staňkov
+420 373 712 816
info@krs.cz
www.krs.cz


Článek původně vyšel v březnovém vydání časopisu Camping, Cars & Caravans (2/2023):

  • Předplatné časopisu Camping, Cars & Caravans – ZDE
  • Elektronická verze časopisu na Digiport – ZDE