Testovaný vůz Malibu I 441 LE se sotva kdy zastaví, je neustále v pohybu. Momentálně se prohání po cestách s redaktory, které zajímá vedle řady dalších záležitostí i to, zda je vhodný i pro čtyři cestovatele.

Zástupce značky Malibu ukrajuje kilometr za kilometrem a musíme konstatovat, že toho zvládne opravdu mnoho. Jak si vedl v dlouhodobém testu? V první řadě je nutno zdůraznit, že tento integrovaný vůz je původně určen pro dvě osoby, ale díky čtyřem zcela oficiálně umístěným sedačkám a zvedacímu lůžku v přední části se nabízí využití také pro čtyři osoby.

Výhoda zůstává výhodou

Se svojí délkou 6,67 metru a šířkou 227 centimetrů se Malibu I 441 LE řadí ke kompaktnějším exemplářům mezi integrovanými vozy. Kompaktnost má na cestách cenu zlata, což se potvrdilo i během testu na cestách podél Mosely. O plně integrovaných vozech se říká, že jsou trochu „klidnější”, nepůsobí tak úplně sportovně jako jejich polointegrované protějšky. Malibu je ale ukázkovým příkladem toho, že výjimka potvrzuje pravidlo.

Na dálnici jede tento 3,5tunový vůz na podvozku Fiat Ducato s nízko uloženým rámem klidně a uvolněně. Dokonce i na úzkých, strmých a klikatých cestách podél vinic kolem Mosely působí rozměry vozu včetně krátkého rozvoru (3,45 metru) pozitivně na snadnou manévrovatelnost. Zaparkujeme v pohodě a bez váhání na každé i docela malé místo v kempech i na úzkých parcelách odstavných míst podél Mosely.

Díky krátké a dopředu zapuštěné přístrojové desce má řidič dojem, jako by seděl velice blízko silnice – to není u integrovaných vozů běžné. „Bližší” pohled na vozovku má pozitivní vliv na pocit z řízení i pozornost při jízdě. Výrazně větší zorné pole také otevírá skutečně panoramatické výhledy, a to zejména spolujezdcům, do okolní krajiny…


Celý test si můžete přečíst v zimním vydání časopisu Camping, Cars & Caravans (1/2023):

  • Předplatné časopisu Camping, Cars & Caravans – ZDE
  • Elektronická verze časopisu na Digiport – ZDE