Na strategickém místě nedaleko dálnice D1 v Říčanech u Prahy zahájila v sobotu 9. října provoz nová pobočka firmy Campingworld Neugebauer. Po hlavním sídle v Pohořelicích se jedná o druhé prodejní místo společnosti v České republice. Značky Carthago, Malibu a Etrusco se tak přiblížily pražským zákazníkům.

Slavnostní den v Říčanech odstartovalo přestřižení pásky za účasti majitele firmy Campingworld Neugebauer Thomase Neugebauera,  jednatele a majitele Kristiána Holzbechera či Bernda Schustera, šéfa prodeje Malibu. Desítky hostů obdivovaly nové prostory i vystavená vozidla. Zástupci jednotlivých modelových řad tu ovšem nebyli výhradně pro slavnostní okamžiky, k vidění budou na prodejní ploše standardně. Velkým benefitem je umístění prodejny v areálu servisu Fiat a Iveco, což řadě klientů umožní zajistit péči o nástavbu i podvozek na jednom místě. Nezbytnou součástí pobočky je vedle obchodu se základními doplňky a příslušenstvím také nová servisní hala, díky níž budou moci technici provádět základní montáže a servis přímo na místě. Složitější realizace budou směřovat do centrály v Pohořelicích.

Po čtrnácté hodině se ujal slova opět Thomas Neugebauer a poděkoval mimo jiné za báječnou spolupráci se zástupci české pobočky. Za partnerství, které vyvrcholilo právě vytvořením nových prostor nedaleko Prahy. Tím ovšem plány společnosti Campingworld Neugebauer v České republice nekončí. V Pohořelicích by mělo v dohledné době vzniknout velké centrum na evropské úrovni odpovídající době i nastavené linii firmy.

Improvizované pódium patřilo po zbytek sobotního dne muzikantům a neformální zábavě. Tu podpořilo i skvělé občerstvení či moravská vína. V pozdním odpoledni se dostavil na slavnostní otevření také Laurin Rittner z firmy Etrusco. Stejně jako ostatní hosté i on ocenil vybranou lokalitu a prostory. Otevření nové pobočky Campingworld Neugebauer provázely skvělá nálada a zasloužená radost z dobře provedené přípravné fáze. Od pondělí 11. října 2021 jede říčanská prodejna „naostro“. Z reakcí hostů slavnostního zahájení provozu však bylo více než jasné, že si pobočka své první zákazníky již našla a další bezesporu dorazí záhy. Držíme palce!

Text a foto: Jakub Moravec