Tyrolsko, spolková země na západě Rakouska, je země karavaninku zaslíbená – najdete tam na devadesát kempů.

A vybere si opravdu každý karavanista – v nabídce tohoto krásného kusu Země jsou malá venkovská tábořiště pro nenáročné turisty i skvěle vybavené kempy s širokou škálou lázeňských, sportovních a rekreačních služeb, včetně těch, které pravidelně získávají od různých mezinárodních organizací (např. ADAC) ocenění pro nejlepší kempy v Evropě.

Tyrolsko je proslulé především díky dech beroucím alpským vyhlídkám, ale to není zdaleka všechno, co tento region nabízí. Mezi nejatraktivnější výletní cíle patří například středověké městečko Rattenberg s krásně zachovalým historickým centrem nebo impozantní Habsburský palác (Kaiserliche Hofburg) v Innsbrucku, jen několik kroků od proslulé Zlaté stříšky.

Ve velkých městech, jako je Innsbruck, Kufstein a Lienz, je celá řada kulturních a historických památek, zatímco vysoko v horách na návštěvníky čekají nejrůznější adventure parky, letní bobové dráhy, lanové parky a „family-friendly“ bazény či jezera s množstvím skluzavek. Muzea, mléčné farmy a přírodní parky nabízejí návštěvníkům množství příležitostí dozvědět se něco o regionu, jeho historii a místních obyvatelích. V neposlední řadě je Tyrolsko domovem závratného množství přírodních atrakcí, jako jsou vodopády, jezera a vyhlídky, které přímo vybízejí k tomu, abyste se na nich jednoduše zastavili, odpočinuli si a přitom se kochali překrásnou scenérií.

Hromadu tipů pro vaše cesty, a to i v češtině, najdete na webových stránkách www.tirol.at