Podzimního setkání karavanistů v maďarských termálních lázních Barbara, jež se konalo 22. až 31. října 2021, se zúčastnilo 44 posádek v počtu 102 osob.

Rozhodnutí uspořádat toto setkání v termálních lázních v obci Pusztászentlászló asi 30 km od Zalaegerszegu bylo dle ohlasů účastníků správné. Jedná se o privátní termální lázně s kempem, které vedou dcera s matkou a mohu říci, že dobře. Kemp je rozdělen živými ploty na 54 parcel, každá má svoji vlastní přípojku na elektřinu a vodu. Nové společné sociální zařízení, jehož součástí byla i odstředivka, bylo neustále pod kontrolou personálu a bylo vždy čisté s dostatkem hygienických potřeb. Další objekt sloužil pro přípravu jídel a mytí nádobí. S termálními lázněmi je kemp oddělen plotem s brankou, přes kterou jsme měli neomezený vstup do bazénů. Když píšu neomezený, tak opravdu neomezený, tedy 24 hodin denně.

I když je celý areál pod kamerovým systémem, nikomu nevadilo překračování oficiální otevírací doby, což bylo hojně využíváno. Dokonce nám povolili i konzumaci vlastních nápojů přímo v bazénech s podmínkou plastových nádob. Pro naši skupinu nebyl problém si udělat každý večer pivní lázně, kdy jsme si po krk v teplé vodě čepovali dobré české pivo. Jelikož bylo po sezóně, je pochopitelné, že nebyl k dispozici plavecký a dětský venkovní bazén. Kapacita 3 kádí s vodou teplou 36 až 38 stupňů (někdy i více), do jedné se vešlo pohodlně 10 osob, pod společnou střechou a jeden venkovní bazén spojený s bazénem krytým kapacitně zcela postačovaly. Součástí krytého bazénu byly 3 sauny (finská, infra a parní), vířivka a zázemí tvořila kavárna, ve které jsme si mohli každý den objednat dovážku čerstvého pečiva. Po celou dobu byla v areálu otevřena samoobslužná restaurace, kde se dalo chutně pojíst za solidní peníz. Mnoho z nás toho využívalo. Jeden večer jsme využili možnosti a v prostorech restaurace se sešli Rožnováci, aby si při něčem dobrém, vínu, pivu a samozřejmě slivovici „v klidu“ popovídali.

Pro účastníky setkání nebyl organizován žádný doprovodný program, ale podle toho, co jsem viděl a slyšel, tak mnoho z nás prozkoumalo okolí na kolech a při pěších procházkách kolem přilehlého rybníku a nedaleké rozhledny. Jen milovníci nákupů mohli být zklamaní, protože do větších obchodních domů se muselo jet do Zalaegerszegu. My jsme nákupy spojili s krátkou procházkou centrem Zalaegerszegu. Páteční večer se otevřely brány termálních lázní i veřejnosti, aby mohla navštívit Halloween. Abych řekl pravdu, nic moc. Oproti normálnímu provozu zde byl navíc jen jeden stánek s míchanými nápoji a velmi skromná výzdoba.

Jelikož většina účastníků projevila zájem opět se sem po roce vrátit, termín 21. až 30. října 2022 je již rezervovaný.

Zbyněk Vaňura, Camping club Rožnov pod Radhoštěm