Bezkempu je ojedinělá platforma pro cestování „na divoko se souhlasem majitelů“. Stačí vybrat, rezervovat a zaplatit místo a vyrazit na cesty.

Aktuálně nabízí více než tisíc míst nejrůznějších zaměření, vyberou si tak rodiny s dětmi stejně jako rybáři, cyklisté nebo třeba vyznavači zimního kempování. Díky rezervaci máte navíc vždy jistotu, že budete mít „kde složit hlavu” – vaše místo vám nikdo neobsadí a nemusíte mít obavy ani tehdy, když se po cestě někde zdržíte, dorazíte prostě, až se vám to bude hodit.

Atraktivní místa, kde jen tak nezaparkujete

Bezkempu je systém šitý na míru nejen karavanistům, kteří již prověřili stovky parcel určených pro obytná auta i soupravy s obytným přívěsem. Disponuje řadou míst pro stany, spaní pod širákem i přístřešky v lese. Najdou si i parcely s teepee, maringotkami či treehausy (domky na stromech), vyzkoušet si můžete i stále populárnější glamping.

Ve většině případů se jedná o velice zajímavá místa, kde se běžně kempovat nedá. Můžete si tak sami pro sebe pronajmout celý lom, zaparkovat v zooparku, mezi vinicemi i na farmách. Tam si můžete vyzkoušet farmářskou práci nebo si třeba jen nakoupit na „farmářském trhu přímo u dveří vašeho karavanu”. „Bezkempování” si vždy užijete tak, jak chcete, třeba v tichu a o samotě na louce v lese.

Soukromí a ohleduplnost na prvním místě

Na pozemcích bezkempu je v naprosté většině povoleno maximálně pět posádek, tedy pět rezervací s tím, že většina parcel je určena pro ještě méně posádek a řada pozemků je dokonce jen pro 1 rezervaci. V systému objevíte i pár výjimek především v podobě velkých pozemků, kde je povoleno více posádek. Nejlevnější místa rezervujete již od 100 kč za noc, atraktivní pozemky a místa se zázemím jsou dražší.

Bezkempu není jen zprostředkovatel pronájmů, snaží i o edukaci bezkempařů. Hodně z nich má nový nebo vypůjčený obytný vůz a především těm je určeno Etické desatero bezkempaře, v němž mimo jiné stojí: „Chceme chránit přírodu, klid i dobré mezilidské vztahy, chceme udržet kvalitní službu. Bezkempu je pro všechny slušné a civilizované lidi, kteří právě chtějí utéct před hlukem a negativními dopady civilizace. Proto každý kdo využívá naší služby bezKempu.cz a cestuje na pozemky majitelů, musí dodržovat tento etický kodex.” (Kompletní kodex najdete na www.bezkempu.cz/kodex). Jde zkrátka o to, aby hosté i majitelé byli spokojeni.

Vzhledem k tomu, že „bezkempování” je o klidu a pohodě, žádá Bezkempu vždy hosty i majitele po skončení rezervace o hodnocení. Majitelé uvádějí například zda cestovatel po sobě nezanechal nepořádek, nedělal „diskotéky“ či hlučné oslavy – o tom Bezkempu není. Pokud cestovatel porušuje podmínky, je to ihned aktivně řešeno. Stejně jako majitelé zasílají zpětnou vazbu i „bezkempaři” – u každého pozemku je vždy výpis hodnocení, jak byli spokojení, s počtem srdíček, sdílejí tak informace o oblíbenosti pozemků s dalšími cestovateli.

Půjčovna karavanů, pronájem parcel

Součástí platformy Bezkempu je také půjčovna, v níž si můžete na vámi vybraném místě zapůjčit obytný vůz či přívěs nebo třeba stan. Na jednom místě si tak lehce naplánujete svou dovolenou nebo cestu, během jedné návštěvy internetových stránek si rezervujte obytňák i místa, kde budete „bezkempovat”.

Nabídka půjčovny je rok od roku bohatější a máte-li zájem, můžete do ní přispět například svým obytným automobilem s tím, že Bezkempu zaplatíte pouze provizi ve výši 10 %, žádné další skryté poplatky se neúčtují. Nabídnout můžete i svůj pozemek – po jednoduché registraci a vytvoření profil na www.bezkempu.cz/pronajmi se s vámi Bezkempu spojí doladí detaily před zveřejněním parcely v databázi.

V roce 2022 bude tým Bezkempu pracovat na rozšíření nabídky pro další státy. Česká a Slovenská republika už „bezkempování” přijaly a půjde-li vše dle plánů, objeví se brzy i v Polsku, Rakousku a Německu. „Bezkempaři” se mohou v letošním roce těšit i zbrusu novou samostatnou aplikaci určenou pro android a iOS.

Více na www.bezkempu.cz