V údolí Pitztal nastal podzim. Zatímco rodiny zaměřené na pěší túry a nadšení milovníci podzimních výstupů využívají 380 km zdejších turistických cest, lyžaři se už nemohou dočkat, až si na nohy připnou lyže. V údolí Pitztal je možné obojí ve stejnou dobu.

Až do 14. října 2011 běží bezplatný program pitztalských turistických škol, které nabízejí od pondělí do pátku rozmanité pěší túry. Součástí tohoto programu jsou také speciální nabídky pro rodiny s dětmi, ale nechybí ani trasy pro náročnější horské turisty. Turistické cesty v údolí Pitztal se rozprostírají v oblasti s výškovým rozdílem 3.000 metrů. Pitztal nabízí celou škálu zážitků z hor, od nedotčených horských luk až po nejvyšší vrchol v Tyrolsku – Wildspitze. V turistické oblasti kolem Hochzeigeru čeká na návštěvníky přes 100 km turistických cest nejrůznějších stupňů náročnosti, limbový les v extrémně velké nadmořské výšce a působivé výhledy až k nejvyšší hoře v sousedním Německu,  Zugspitze.

Překrásná je túra do chráněné krajinné oblasti Riegetal, která nás dovede do panensky nedotčené přírody a k okouzlujícím horským jezerům. Pitztalský ledovec je ideálním východiskem k vysokohorské túře na vrchol Wildspitze, vysoký 3.774 metrů, nebo na Mittagskogel, vysoký 3.162 metrů. Odtud se otevírá velkolepý výhled na  přírodní skvost Rifflsee, což je snad nejkrásnější jezero ve vysokohorské alpské oblasti. Lze tam ovšem vyjet také kabinkovou lanovkou. Když vyjedeme nahoru, můžeme zde podniknout řadu dalších pěkných túr, např. po trase Fuldské hřebenové cesty.

Zatímco unavení turisté si večer zují s ulehčením pohorky, první lyžaři se už těší na zaslouženou návštěvu sauny.

Různé výhodné nabídky turistických pobytů obojího druhu lze najít na adrese www.pitztal.com.