Statistici opět evidovali rekordní nárůst počtu návštěvníků Moravskoslezského kraje. Nejvíce turistů zavítalo v posledním čtvrtletí roku 2022 do turistické oblasti Ostrava, výrazný nárůst hlásily také Beskydy, Opavské Slezsko a Těšínské Slezsko.

Celkem ve 4. kvartálu roku 2022 přijelo do kraje a ubytovalo se v hromadných ubytovacích zařízeních 209 673 návštěvníků. Je to o skoro 35 tisíc více lidí než za stejné období v roce 2021. Zároveň přijelo do kraje o zhruba 2 tisíce lidí více než ve stejném období v roce 2019. „Moc mě těší, že čísla návštěvnosti našeho kraje opět rostou. V posledním kvartále minulého roku jsme pro toto období dokonce zaznamenali rekordní počet turistů. Oproti minulému roku se jedná dvacetiprocentní nárůst. Velkému zájmu návštěvníků se těšila například oblast Ostrava, kam zavítalo více než 61 tisíc návštěvníků.  Každopádně nárůst zaznamenáváme ve všech turistických oblastech našeho kraje a na mnoha místech návštěvnost předčila čísla z let před nástupem pandemie,“ řekl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro regionální rozvoj a cestovní ruch Jan Krkoška.

Nejvíce lidí navštívilo ve 4. kvartále loňského roku krajské město, do Ostravy přijelo 61 317 turistů. Oblibě se těšila také často vyhledávaná turistická oblast Beskydy, kam zavítalo 61 240 návštěvníků. Nejvíce zahraničních turistů pak do kraje zavítalo tradičně ze Slovenska, Polska a Německa. „Jsem moc rád, že se lidé zejména v loňském roce naučili objevovat krásy tuzemska a těší mě, že severní Morava a Slezsko je stále vyhledávanější. Letos jsme zmodernizovali web severnimorava.travel a věříme, že pro návštěvníky bude ideálním parťákem pro výlety. Zájemci tady najdou nejen tipy na výlety, ale i na zajímavé akce v regionu,“ zmínil jednatel krajské centrály cestovního ruchu Moravian-Silesian Tourism Petr Koudela, podle kterého Moravskoslezský kraj nabízí krásnou přírodu, bohaté industriální dědictví i kulturní akce.

I letos budou návštěvníky do kraje lákat například na kulinářské zážitky prostřednictvím projektu Pojez, který propojuje osvědčené podniky v celém kraji. Pořádat se opět budou u veřejnosti oblíbené gastrofestivaly – tzv. Pojez festy, které jsou v plánu 13. 5. v ostravských Dolních Vítkovicích, 12. 8. v Karlově Studánce a 9. 9. na Ostravici.

Zdroj: tisková zpráva Moravskoslezského kraje