Pohyb, příroda a dobročinnost. To vše mohou již šest let zažívat účastníci projektu 32 vrcholů, který nadchnul tisíce milovníků hor a turistiky. A ani letos nebudou strádat. Organizátoři projektu pro ně totiž připravili aktualizované seznamy vrcholů i kompletně nové výzvy.

První výzva 32 vrcholů Beskyd vznikla už v roce 2017, kdy nápad pro pár přátel přerostl v projekt s dobročinným přesahem. Nyní si účastníci mohou vybírat z výzev 32 vrcholků Beskyd, 32 vrcholů Jeseníků a letos nově také 32 vrcholů Krušných hor.

Princip výzev je velmi jednoduchý. Zaregistrovaný účastník si stáhne seznam vrcholů na stránkách 32vrcholu.cz a pak v libovolném pořadí plánuje své výšlapy na jednotlivé vrcholy. Do seznamu postupně zapisuje data zdolání vrcholů a po dokončení celé výzvy zašle organizátorům fotku vyplněného seznamu. Ti mu zašlou zasloužený diplom.

Seznamy zahrnují nejen nejvyšší body, ale i další místa, která stojí za to navštívit. Cílem projektu je dostat lidi do přírody a ukázat jim krásy českých hor. Registrace do projektu je bezplatná a zapojit se tak může opravdu každý. Dobročinná stránka výzvy pak spočívá v zakoupení registračních balíčků. Účastníci, kteří by na daný ročník rádi získali památku a zároveň chtěli přispět na dobrou věc, mohou zakoupit speciální balíčky, ve kterých najdou například medaili nebo plecháček s logem výzvy.

Letošním cílem je finanční podpora Matyho s onemocněním DMO. Jeho rodiče se velmi snaží, aby mu nic nechybělo a v rámci možností se snaží s chlapcem sportovat. Tým projektu 32 vrcholů by rád pomohl Matyášovi přispět k dosažení jeho cílů, jako je Klimterapie v jedinečném středisku v Klimkovicích, Hipoterapie, což je fyzioterapeutická metoda využívající jako pomůcku speciálně připraveného koně, nebo příspěvek na pohybové pomůcky.

„Díky našim skvělým účastníkům jsme v minulých ročnících například podpořili částkou 150 tisíc korun Mobilní hospic Ondrášek, Soukromou ZŠ pro děti s vadami částkou 70 tisíc korun nebo organizaci PESTRÁ – psí asistence. Loni jsme pak částkou 80 tisíc korun přispěli malému sportovci Štěpánkovi,“ popsala dobročinný přesah organizátorka a marketingová specialistka projektu Denisa Koziolová.

S úspěchem se již setkává také letošní nová výzva 32 vrcholů Krušných hor, jejíž facebooková stránka během pár dnů získala přes tisíc fanoušků a seznam vrcholů se po sociální síti dále šíří. „Velmi nás tento zájem těší! Je to odměna a zároveň velká motivace pro nás posouvat projekt stále dál,” uvedl člen organizačního týmu Luboš Dražný s tím, že také pro účastníky výzvy 32 vrcholů Krušných hor se připravují limitovaná trička.

Jednotlivé výzvy projektu 32 vrcholů mohou zájemci najít na stránkách 32vrcholu.cz.

Zdroj: tisková zpráva projektu 32 vrcholů