Pláže v Chorvatsku patří k nejčistším ve Středozemním moři. Přesto si můžete před vaší dovolenou na Jadranu zjistit kvalitu vody v místě kde máte namířeno.
Na webových stránkách chorvatského ministerstva životního prostředí funguje vždy od 1. května do konce září aplikace, která mapuje čistotu moře ve všech turistických lokalitách.

Na serveru www.mzopu.hr/more/ je k dispozici orientační mapka chorvatského pobřeží. Zde můžete zjistit jak vypadají konkrétní pláže.

Chorvatské ministerstvo ochrany životního prostředí měřilo loni čistotu moře na 890 plážích: z toho na 287 plážích bylo za sledované období vyhodnoceno moře vysoké kvality, na 592 plážích moře vhodné ke koupání a na 11 plážích mírně znečištěné moře. Ani na jedné pláži nebylo zjištěno moře silně znečištěné.

V minulém roce bylo také odebráno v různých lokalitách téměř 9 300 vzorků mořské vody.  99,1 procenta z nich splňovalo přísná kritéria na kvalitu mořské vody ke koupání u letovisek podél celého chorvatského jadranského přímoří. Množství sledovaných lokalit by měl být letos ještě vyšší.