Od 13. do 15. března 2020 obsadí celé letňanské výstaviště veletrhy FOR CARAVAN a FOR BOAT. Sedm hal bude nabitých k prasknutí! Pojďte se s námi podívat, co na vás v PVA EXPO PRAHA čeká.

Kompletní informace najdete na www.forcaravan.cz

Druhy březnový víkend se promění letňanské výstaviště v ráj, který ocení hlavně všichni vyznavači nezávislého cestovaní, nomádi i dobrodruzi. K viděni i ke koupi bude vše, co k cestování na čtyřech kolech neodmyslitelně patři – obytná auta, karavany, vestavby i příslušenství. Ojeté kousky pak nabídne bazar karavanů.

Představení nových modelů

Zajímají vás žhavé novinky? Pak si nenechte ujit představeni nových modelů. Carthago S Plus 161 na podvozku Iveco představí v patek 13. března od 13 hodin firma Camping World Neugebauer. Integrovaný vůz Weinsberg Caracore 650 MEG bude slavnostně odhalen v patek 13. března od 12 hodin na stánku firmy Karavan centrum Hykro.

Vestavby jsou v kurzu

Většího zastoupeni se dočkají vestavby, které získávají na oblibě hlavně u mladých párů nebo rodin. K viděni budou na veletrhu firmy Egoe nest, Vivibox, easygoing a další.

Přednášky

Ve své tradici bude pokračovat Páteční odpoledne pro karavanisty s Klárou Hajek Velínskou. Letošními destinacemi, kterým bude věnována pozornost, jsou Slovinsko a Skotsko. Asociace kempování a karavaningu připravuje přednášku na aktuální téma Stellplatzy v České republice. Sobotní přednášku ocení hlavně nováčci, pro které je připraveno téma obytné auto vs. obytný přivěs.

Autogramiády

V sobotu se pak uskutečni autogramiáda mladých motokrosových jezdců reprezentace ČR na stánku společnosti Hykro a na stánku firmy KRS autogramiády Jakuba Kornfeila, závodníka MOTO3 MOTO GP a Lukáše Kvapila, dakarského jezdce na moto.

Veletrh si nenechají ujit ani zástupci oborových organizaci. Na veletrhu se uskutečni valná hromada Asociace kempů České republiky nebo členská schůze Asociace kempování a karavaningu.

Na veletrhu najdete samozřejmě i stánek našeho časopisu

Lákavý doprovodný program

Svou expozici opět chystá i Autoklub České republiky, který ukáže, jak se kempovalo v minulem století. Firma FINASO představí pet-friedly karavan s doplňky pro čtyřnohé mazlíčky. U stánku BESIPu si pak budou příchozí moci vyzkoušet simulátor dopravní nehody, který otočí vozidlo na střechu. Děti si pak užiji spoustu zábavy v Hale 6, kde bude obři bazén s loděmi pro malý jachting, simulátor jachtingu, ale i pláž, kde najdou klid děti i dospěli. A pokud mate rádi motory, jeden unikátní na veletrhu také uvidíte. Na výstavu FOR BOAT bude totiž dovezena unikátní replika zánovní lodi BABY BOOTLEGGER z roku 1924 s motorem Rolls-Royce, který byl za druhé světové války montován do stihaček Supermarine Spitfire.

Návštěvnická soutěž

Chcete si užit dovolenou v obytném voze, ale zatím žádný nemáte? Firma Schaffer‑mobile Wohnmobile GmBH chystá soutěž o zapůjčeni obytného vozu na jeden týden. Třeba se právě na vás usměje štěstí.

Nově na veletrhu: boulderingové závody a sekce Outdoor

V Hale 7 se při veletrhu uskutečni 2. kolo Českého poháru v boulderingu. Přijďte v sobotu a v neděli fandit! A pokud jste si chtěli bouldering vždycky vyzkoušet, přijďte v patek, budete mít možnost. V Hale 7 budete mít zároveň možnost nakoupit outdoorové oblečení a vybaveni do přírody. Nově veletrh doplní sekce FOR CARAVAN Outdoor.

Cestovatelský festival Kolem světa

O víkendu doplní veletrhy oblíbený cestovatelský festival Kolem světa. Čekají na vás dva dny nabité přednáškami zkušených cestovatelů, nomádů a dobrodruhů i Ostrov chuti: speciální kulinářská zóna, kde budete moci ochutnat světové speciality. Za zmínku stoji sobotní přednáška herce Lukáše Langmajera: Nejen s karavanem na cestách. Vstupné na festival je 400 Kč – jednodenní a 600 Kč – dvoudenní vstupenka, zdarma se ale dostanete na veletrhy FOR CARAVAN a FOR BOAT. | PR