V  MAĎARSKÝCH TERMÁLNÍCH LÁZNÍCH
B E R E K F Ü R D Ö

Pro letošní Podzimní setkání karavanistů v maďarských termálních lázních jsme s kamarádem Kálmánem vybrali městečko Berekfürdö, které s pouhými 1000 obyvateli leží v turistické oblasti jezera Tisza ve východním Maďarsku 12 km od Karcagu a 6 km od Kunmadarasu (GPS: N 47°23.18118′, E 20°50.27603′). Termín setkání byl zvolen s ohledem na státní svátek v Česku v pondělí 28. 10. a navazující podzimní prázdniny, aby rodiče nebo prarodiče mohli sebou vzít děti nebo vnoučata. Ceny platí 3 noci před a 3 noci po oficiálních dnech setkání.

Na konci třicátých let minulého století voda v Berekfürdö obdržela celostátní uznání a v roce 1974 byla klasifikována jako voda léčivá. Termální voda s uhličitanem alkalického kovu, vodíku a jodu je velmi účinná při léčení pohybového ústrojí (jako je skleróza páteře, kyčelního a kolenního kloubu). Jelikož termální voda obsahuje také brom, je také účinná při léčbě poruchy prokrvení a poruch nervového systému, stejně jako pro gynekologická onemocnění a rehabilitační procedury po nehodách.

Na 8 hektarech zeleně se nachází 12 bazénů. Během našeho setkání by měly být v provozu tyto bazény:

http://www.furdo.berekfurdo.hu/?module=news&fname=ikermedence12

http://www.furdo.berekfurdo.hu/?module=news&fname=fedett1

http://www.furdo.berekfurdo.hu/?module=news&fname=fedett2

http://www.furdo.berekfurdo.hu/?module=news&fname=elmenymedencebelteri

http://www.furdo.berekfurdo.hu/?module=news&fname=gyerekmedencebelteri

http://www.furdo.berekfurdo.hu/?module=news&fname=gyogymedence

http://www.furdo.berekfurdo.hu/?module=news&fname=gyogymedence3

Místa pro karavany se nachází v bezprostřední blízkosti bazénů s neomezeným vstupem do termálních lázní. V campu je k dispozici kuchyňka, ohniště, stolní tenis, fotbalové a basketbalové hřiště, pískoviště a dětské hřiště.

Na základě přihlášek, které budou zaslány vedení campu, vám budou účtovány níže uvedené ceny. Po příjezdu se každý prezentuje na recepci campu. Termín pobytu a místo v campu si každý volí individuálně a nebude organizován žádný doprovodný program.

V případě, že přijedete v nočních hodinách a nebudete vpuštěni do campu, je možno přespat na parkovišti před campem (GPS: N 47°23.32057′, E 20°50.55748′).

Cenové podmínky:

2 dospělé osoby + děti do 6 let                       5.000 HUF/noc

IFA osoba nad 18 let                                           450 HUF/noc

Každá další dospělá osoba v posádce            1.800 HUF/noc + 450 HUF/IFA/noc

Každé další dítě 6 – 18 let v posádce                 900 HUF/noc

Dítě do 6 let                                                          Zdarma

V cenách je zahrnut obytný vůz nebo osobní auto s karavanem, elektřina, neomezený vstup do termálních lázní a WIFI. Vstup do saun je zpoplatněn částkou 1.000 HUF/osoba/den. Platba možná Forinty, nebo kartou.

Jelikož ceny platí jen pro řádně přihlášené, je bezpodmínečně nutná přihláška předem.

V případě zájmu vyplňte a odešlete elektronickou přihlášku ZDE. Uzávěrka přihlášek je 13. 10. 2019. Seznam přihlášených bude průběžně zveřejňován na webových stránkách www.campingclubroznov.cz. V případě, že po přihlášení se z různých důvodů nebudete moci setkání zúčastnit, dejte mi tuto skutečnost na vědomí.

Vyplněním a zasláním přihlášky vyjadřujete „Souhlas se zpracováním osobních údajů účastníka akce“ v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. 4. 2016 O ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a volném pohybu těchto údajů (dále jen „Nařízení“); viz samostatná příloha.

Bližší informace o campu a termálních lázních si můžete prohlédnout na http://www.berekfurdo.hu/.

Pokud potřebujete další informace, rád vám je zodpovím přes e-mail: campingclubroznov@seznam.cz nebo na telefonu: +420 737 878 984.

Na setkání v Berekfürdö se těší
Zbyněk Vaňura