V areálu společnosti Campingworld Neugebauer v Pohořelicích se konala domácí výstava, která již tradičně navazovala na předchozí prezentaci značek Carthago, Malibu a Etrusco na jarním veletrhu For Caravan.

Zájemci si tak mohli v termínu od 29. března do 1. dubna 2023 v klidu prohlédnout více než dvacet modelů obytných vozů a s některými z nich i vyrazit na projížďku po okolí. „Na domácích výstavách se pravidelně setkáváme jak s našimi novými zákazníky z veletrhů, tak se stávajícími zákazníky, kteří chtějí třeba doladit technické detaily nebo doplnit výbavu. Většinou se jedná o vážnější zájemce, ale obytné vozy si u nás díky těmto akcím může prohlédnout prakticky každý, kdo hledá inspiraci a má zájem o karavaning,“ uvedl Lukáš Kinzl, prodejce obytných vozů společnosti Campingworld Neugebauer v jihomoravských Pohořelicích.

Koncept vhodně načasovaných domácích výstav se podle něj velmi osvědčuje, a to i po vzoru mateřské firmy z Rakouska, kde jej s oblibou využívají více než deset let. „Pro zákazníky je podstatné, že všechna vystavená auta jsou vždy volně dostupná s naším komentářem a odborným poradenstvím. Mají také možnost projet se s vybranými modely po okolí. Letošním lákadlem byla projížďka prémiovým obytným vozem z kategorie nad 3,5 tuny, jehož cena se pohybuje kolem pěti milionů korun. Takový zážitek rozhodně není běžnou záležitostí,“ doplnil zástupce společnosti.

Oproti minulému období, které bylo poznamenáno fenoménem pandemie a vysokou poptávkou, se podle něj zájem zákazníků postupně vrací zpět k normálu. To znamená, že každý vůz si hledá svého zákazníka. „Z novinek, které u nás byly k vidění, mohu zmínit například nové podvozky u značky Etrusco, která oproti dřívějšku nabízí k dominantnímu Fiatu alternativy od Renaultu, Fordu a Citroënu,“ dodal Lukáš Kinzl.

Text a foto: Tomáš Svoboda