Velmi tvrdě zasáhla zpráva o zrušení veletrhu For Caravan celý svět českého karavaningu.

Prodejcům obytných vozidel zůstaly „na place“ desítky automobilů a karavanů, novinek i skladových modelů, které zničehonic nemají kde prezentovat.

Aby oslovily alespoň část potenciálních zájemců, začaly jednotlivé firmy v reakci na to pořádat vlastní minivýstavy ve svých prodejnách.

Zdálo se, že alespoň část sezóny se podaří zachránit, sto lidí se nějak uhlídá a akce budou mít více rodinný charakter, kde se Vám prodejce bude schopen více věnovat.

Aby se o všech těchto akcích dozvěděla co nejširší karavanistická veřejnost, připravili jsme pro vás ve spolupráci s prodejci tento souhrnný článek, kde najdete všechny firmy, jež můžete o víkendu místo veletrhu For Caravan navštívit.

To jsme ale ještě nepočítali s vyhlášením nouzového stavu, který ještě více omezil maximální počet lidí na soukromých akcích.

Článek jsme se přesto rozhodli vydat, neboť prodejci své domácí minivýstavy neruší. Všichni budou plně respektovat dnešní vývoj situace a korigovat počet návštěvníků tak, aby neporušovali aktuální nařízení.

Za to vše jsme rádi a držíme jim palce v tom, aby se vše povedlo, neboť kdy jindy než teď je třeba spojit síly a táhnout za jeden provaz. Článek připravili ve spolupráci Klára Hájek Velinská z All4camper a Jan Bordovský z časopisu Camping, Cars & Caravans.

Kam se tedy o víkendu vydat a kteří prodejci pro vás připravili své mini výstavy?

Caravan Centrum Pardubice s.r.o.

Vážení karavanisté,

víme, že ta hlavní svoboda karavaninku spočívá v tom, že si sami plánujeme budoucnost a cíl cesty, bez ohledu na různá omezení a epidemie, prostě jedeme tam, kde je klid. Jsou ale věci, které ovlivnit nemůžeme, jako třeba nařízení BRS a zrušený veletrh v Praze. Protože jsme se na něj pečlivě zásobili, rádi bychom Vás přivítali v našem areálu u Pardubic. Přijeďte si pro výstavní slevy k nám!

Jsme prodejci německých značek LMC a CARADO, v našem areálu přímo u R37 mezi Pardubicemi a Hradcem Králové uvidíte vždy přibližně 20 skladových vozů. Vše si v klidu projdeme, na rozdíl od výstaviště můžeme absolvovat třeba i zkušební jízdy.

Z nových vozidel CARADO u nás najdete populární alkovny A461 a A464, z polointegrovaných T132, T334, T447, T448 a několik novinek V132 a V337. Pokud preferujete plně integrované vozy, čekají tu I447 a I449.

Z nabídky vozidel LMC u nás naleznete především několik plně integrovaných Explorerů či polointegrovaných Cruiserů. Pro zájemce z řad karavanistů máme připraveny populární modely přívěsů Style 420D a 490K, Musica 470D a 560E, Vivo 520K či letošní novinka Sassino 470K. Těšíme se na viděnou!

Otevírací doba: Po-Pá  8.30-17.00, So 9.00-16.00 , Jindy po tel.domluvě cpce.cz

BlueRent, s.r.o.

Veletrh For Caravan byl bohužel zrušen, ale pro ty, kteří se na výstavu chystali, pořádáme DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ.

S potěšením, a možná ve větším klidu než na výstavě, budeme mít možnost představit Vám kompletní nabídku zajímavých vozů na prodej. Mezi největší lákadla patří exkluzivní vůz Concorde Centurion 1060 GI s garáží na ikonický F500, obytné vestavby Pössl nově i s automatickou převodovkou, průřez produkcí vozů značky Etrusco nebo rodinné alkovny Giotti. Dále nabízíme technické konzultace a poradenství, zvýhodněnou nabídku servisních prací. 

Pro registrované návštěvníky nabízíme také možnost zkušebních jízd s novou 9-st. automatickou převodovkou Fiat!

No a kdy a kde? Pátek 13. 3. 10:00 – 17:00 hod , Sobota 14. 3. 10:00 – 17:00 hod a Neděle 15. 3. 10:00 – 14:00 hod. Místo konání: Blue Rent a.s. , Modřanská 102, 147 00 Praha 4. Těšíme se na Vaši návštěvu! Za celý tým Blue Rentu Filip Guryča bluerent.cz

Auto Vero s.r.o. – ADRIA Karavany Sedlčany

Rádi bychom Vás pozvali na Den otevřených dveří na obě naše provozovny, tedy jak do Sedlčan, tak do Brandýsa nad Labem. K vidění budou obytné vozy, vestavby i přívěsy slovinského výrobce ADRIA. Premiéru si v Sedlčanech odbude zcela nová ASTELLA, která chce změnit pohled na celý segment přívěsů.

A kdy nás můžete v rámci tohoto víkendu navštívit? 14.3.2020 od 9:00 do 17:00, a to na aderese: provozovna Sedlčany: Na Červeném hrádku 759, 264 01 Sedlčany, provozovna Brandýs nad Labem: Průmyslová 2584, 250 01 Brandýs nad Labem.

Těšíme se na viděnou! facebook.com/adriakaravanysedlcany

Karavan Centrum Morava

Rádi bychom pozvali všechny fanoušky karavaningu na prohlídku veletržních vozidel značek k nám do karavanového centra v Kroměříži. Budou presentovány značky Etrusco, VANTourer, Orangecamp a prémiové karavany FENDT. Jsme tu pro Vás každý den od 8-17, včetně soboty 9-12. Veletržní slevy platí i v Kroměříži. Těšíme se na viděnou!

Kontakt: Lada Záhorec, kancelar@karavancm.cz, +420 732 755 522, www.karavan-centrum-morava.cz

Campingworld Neugebauer.cz

Vážení zákazníci, přátelé obytných vozů Carthago a Malibu. Veletrh FOR CARAVAN byl sice zrušen, mnozí z vás si však na tento týden udělali volno, aby si prohlédli novinky, nebo objednali své nové obytné auto.

Rádi bychom vás pozvali přímo do našeho showroomu v Pohořelicích, kde se vám budeme věnovat celý víkend od 9 do 17 hodin. Budou zde vystaveny nejen vozy, které jsme vám chtěli ukázat v Praze, ale i všechny skladové. Při koupi, nebo objednání můžete samozřejmě využít speciálních veletržních balíčků, které jsme připravili na výstavu. Výhodou bude, že si auta můžete nejen prohlédnout, ale s některými se i svézt během předváděcí jízdy v reálném provozu. Můžete si vybrat i potřebné doplňky v našem shopu a nahlédnete i do servisního zázemí.

A protože jsme na Moravě, sklenička dobrého moravského vína jistě přijde k chuti. Naše prostory jsou samozřejmě dezinfikované a budeme dbát na to, abychom nepřekročili povolený počet osob. Svojí návštěvu je možné dopředu rezervovat u jednoho z prodejců, p.Kinzl, tel. 722912913 a p.Gehlfuss, tel. 722912915, případně prostřednictvím emailu info@camping-world.cz.
Předpověď počasí na následující víkend je zatím příznivé, nabízí se tedy spojit vaší návštěvu s výletem například na Pálavu, nebo do Aqualandu Moravia v Pasohlávkách.

Car-Star obytné vozy

Veletrh For Caravan byl bohužel zrušen, ale my jsme připraveni Vám v našich prostorách nabídnou výstavu našich vozidel včetně zázemí našeho servisu pro obytné vozy a karavany.

A na co se můžete těšit? Tak třeba na nové modely roku 2020 značek Rapido a Itineo. V naší nabídce nechybí novinka roku 2020, Rapido 8086DF – Délka 7,2 metru, zdvojená podlaha, AL-KO podvozek a nová 9-ti stupňová automatická převodovka jsou připraveny zvýšit Váš komfort na cestách.

Mezi vozy značky Itineo Vám doporučuji vůz s největším vnitřním prostorem z naší nabídky, model TC740. Tady najdete otevřený obývací prostor, šatní skříň s posuvnými dveřmi, oddělenou sprchu a ohromnou garáž. To vše dohromady Vám umožní luxusně relaxovat i za špatného počasí ve voze do 3,5 tuny.

Vozy jsou u nás samozřejmě připraveny pro Vaši osobní návštěvu a samozřejmě za veletržní ceny! Jinak řečeno – všechny vozy jsou okamžitě k dispozici, stačí si jen vybrat. Těšíme se na viděnou!

A kdy a kde?

Car Star, centrum obytných vozů areál Hyundai Centrum Praha, Českobrodská ev.č. 42, 190 12 Praha 9 – Dolní Počernice. Telefon: +420 703 858 805, www.car-star.cz

V pátek 13.3. 2020 se na Vás budeme těšit od 8. do 17. hodin, o víkendu 14.3. – 15. 3. 2020 si můžete sjednat soukromou prohlídku na telefonním čísle +420 703 858 805. Další dny jsme pro Vás k dispozici každý všední den od 8. do 17. hodin. 

J.M Trade s.r.o. – CAMPING CITY 

CAMPING CITY výhradní dovozce značek PILOTE, LEVOYAGEUR a PHOENIX si Vás dovoluje pozvat na den otevřených dveří u příležitosti zrušení výstavy PRO CARAVAN. Dovezli jsme nové modely a byla by škoda Vám je neukázat. V našem showroomu budeme mít připraveno více než 40 obytných krasavců, nových i zánovních, vybere si každý.

Vše už jsme připravili, přijet můžete již dnes a budeme tu pro Vás do 15.3.20 denně od 9.00-18.00. Zájemce na neděli prosíme o telefonické potvrzení účasti na tel. 602204299 nebo pilote@pilote.cz. Najdete nás na adrese Praha 9, Národních hrdinů 474. www.pilote.cz

KaravanTravel.cz

Srdečně Vás zveme na dny otevřených dveří společnosti KaravanTravel.cz, které
probíhají v  pracovních dnech od 9:00 do 18:00 hodin a také o víkendech – zde však po telefonické domluvě +420 792 320 382.

Jsme autorizovaný zástupce značek  Eura Mobil, CI Caravans International a Mobilvetta z koncernu Trigano, a německé značky obytných dodávek Clever Vans. Vozy nejen prodáváme a půjčujeme, ale zajišťujeme i komplexní servis včetně montáže příslušenství. Máme jednoduchou filozofii – nabízet zákazníkům špičkové obytné vozy za atraktivní ceny, výhodně nakupujeme a proto vozy výhodně prodáváme. Máte se tedy u nás na co těšit a proto se těšíme na viděnou!