První ročník cestovatelského setkání Overland – festival autonomádů se uskuteční ve dnech 21. – 22. května v autokempu Slnečné Skály v Rajeckých Teplicích nedaleko Žiliny.

Overland_web

Největší setkání autonomádů a expedičních cestovatelů v Československu bude zaměřeno exkluzivně na tematiku overlandingu – tedy cestování do vzdálených míst, kde je vozidlo jediným zázemím posádky, která je odkázána jen sama na sebe. A nezáleží na tom, zde je oním vozidlem jízdní kolo, motorka, terénní vůz nebo expediční kamion.

Overland 1

Festival vznikl jako potřeba spojovat stále se rozrůstající komunitu nadšenců cestování na dvou či čtyřech kolech a chce nabídnout možnost k prezentování zážitků z cest, výměnu informací a užitečných rad, ale také k navazování nových přátelství mezi cestovateli, jejichž cílem je cesta.

Overland 2

Prvního ročníku se zúčastní bezmála třicet posádek nejrůznějších cestovatelských vozidel, z nichž každá absolvovala mnoho zajímavých a dobrodružných cest. Uvidíte motorky, terénní automobily, expediční trucky, historická i moderní vozidla, všechna však se zajímavou historií a zážitky napříč celým světem.

Overland 4

Doprovodný program pro posádky:

Kurz první pomoci pro cestovatele, workshop pro fotografy na cestách, škola přežití a improvizovaných oprav v terénu, fotoprezentace expedičních posádek, soutěž o nejlepší cestovatelskou fotografii, tombola a zajímavé přednášky – například představení nové cestovatelské-plánovací aplikace a GPS worskhop spojený s používáním aplikace Locus a OSM map.

V neděli proběhne rozlučka s expedicí Bronco namiesto hotela, která přímo z festivalu odjíždí na půlroční cestu přes Mongolsko a Sibiř až k Tichému oceánu.

Festival je otevřen i pro veřejnost, vstupenky s ubytováním v kempu (ve vlastním vozidle či stanu) je možné zakoupit přímo na místě festivalu. Pro zájemce je možné i ubytování v chatce.

Overland 3

Chtěli byste prezentovat své expediční vozidlo a jeho posádku na festivalu také? Navštivte stránky www.overland.sk, kde najdete více informací a aktuální program festivalu. Více informací najdete také na facebookovém profilu www.facebook.com/festivaloverland.

Partnerem festivalu je časopis Camper & Outdoor.

CO_logo