Milovníci cestování s bydlením na čtyřech kolech si opět přijdou na své. Caravaning Brno otevře brány výstaviště letos na podzim, a to od 20. do 23. října.

Prezentaci karavanů, obytných vozů, vestaveb, příslušenství, kempování a cestovního ruchu najdeme v halách P i F a nově také v pavilonu G, kde se souběžně uskuteční veletrhy Go a Regiontour.

Vystavovatelé tradiční i noví

Na koho a na co se můžeme těšit? Ze známých firem například na Blue Rent se značkou Concorde, Caravan Metropol a značky Hymer, Niesmann+Bischoff a Bürstner, Campingworld Neugebauer a jejich Carthago, Karavan Travel se značkami CI, Eura Mobil a Mobilvetta, stejně jako na Top Trade, jež doveze na výstaviště vozy značky Frankia. A to není ani zdaleka vše.

Z nových vystavovatelů se představí například firma GKR ORYX, český výrobce luxusních přívěsů známých jako fifth wheel, tedy návěsů, k jejichž tahání potřebujete speciálně upravený pick-up s točnou na nákladové korbě podobně jako u kamionových tahačů.

Ve znamení novinek

Podruhé zavítá na veletrh firma Life Style Camper s vymazlenými modely mini karavanů. Nebudou chybět oblíbené modely X -Line, Steel Drop a Simple Drop, novinkou bude karavan X -Line premium určený zákazníkům, kteří neváhají s karavanem jet za dobrodružstvím do náročnějšího terénu nebo na expedici.

Stálice výstavy firma Caravan Metropol bude zastoupena svými třemi značkami. Bürstner s novinkou ve vozech s alkovnou v řadě Lyseo Gallery, řadou integrovaných vozů Lyseo I a novou řadou na podvozku Ford Transit Lineo T. Hymer představí svoji vizi budoucnosti, Venture S, tedy vestavbu na podvozku Mercedes. Niesmann+Bischoff přichází s heslem „Když obytný vůz, tak jedině Flair“, ten je pro letošek se zcela novým designem a koncipován dle přání zákazníka se dvěma půdorysy a s tisíci variant detailů.

Brněnská společnost AZ Servis bude letos vystavovat vedle obytných aut Hobby nově také ukázku výrobního sortimentu italské firmy Wingamm.

Doprovodný program – praktické rady a cestování

Caravaning Brno je pro návštěvníky populární i díky svým cestovatelským přednáškám, které poutavou formou přibližují výhody cestování s karavanem nebo obytným vozem. Letos se podíváme do Albánie, kterou nás provedou cestovatelé Pavel Chlum a Petr Kvarda, s Jakubem Moravcem projedeme Toskánsko a Skotsko, krásy Švédska a Španělska nám zase představí Tomáš Málek. Nebudou však chybět ani témata z oblastí technického poradenství a bezpečnosti na cestách.

Samozřejmě jsou opět připraveny testovací jízdy, oblíbený bazar karavanů i karavanové stání, tedy zázemí pro nocování přímo v areálu výstaviště.

www.caravaning-brno.cz