Mezinárodní výstava karavanů a obytných automobilů na brněnském výstavišti se koná 20. až 23. října a nabídne více než 100 značek nejnovějších karavanů, obytných vozů a vestaveb. Chybět nebudou minikaravany, střešní stany a k tomu samozřejmě bohaté příslušenství pro kempování. Karavaning jako životní styl přijedou podpořit herci Václav Vydra, Jana Paulová i Dalibor Gondík, kteří zde pokřtí novou knihu a návštěvníci se jako vždy mohou těšit na zajímavé přednášky cestovatelů – karavanistů.

Caravaning Brno letos bude ve dvou halách brněnského výstaviště nabitých těmi nejznámějšími značkami a vychytávkami ve světě karavaningu. Připraven je i poutavý doprovodný program s cestovatelskými přednáškami. V hale P najdete více než 100 značek od top vystavovatelů obytných vozů, karavanů, minikaravanů, vestaveb i overlandů. Nabídku doplní prodejci bohatého příslušenství pro kempování, včetně nových střešních stanů či skládacích kol. V hale F se pak budete moci podívat na řadu prémiových značek od firem jako jsou Blue Rent, Caravan Metropol, Camping World Neugebauer, Centrum Moravia, MS Camper, TOPTRADE. Tuto sestavu nově doplní společnost GKR ORYX s.r.o. – český výrobce luxusních přívěsů ORYX Fifth wheel. A pozor, to není vše. V hale G budou souběžně probíhat veletrhy cestovního ruchu Go a Regiontour, takže se můžete inspirovat rovnou nejzajímavějšími destinacemi pro vaše dobrodružství.

Luxusní obytné vozy i modely pro širokou veřejnost

Na veletrhu si může vybrat opravdu každý. CaravanCity představí značky Karmann-Mobil, Robeta, Affinity a Tourne, CARAVAN Plus s.r.o. přiveze náhradní díly a příslušenství německého prodejce REIMO a luxusní obytné vozy NOTIN Camping cars a Ahorn Camp. Společnost HYKRO Praha bude mít tradiční zastupované značky německé výroby: Knaus , Tabbert , Weinsberg, obytné vozy Carado, dále exkluzivně obytné přívěsy a obytná vozidla švédského výrobce KABE. CARAVAN METROPOL doveze na veletrh bohatý vozový park a nejžhavější novinky od německých značek Bürstner, Hymer a Nismann + Bischoff. Společnost BLUE RENT bude prezentovat bezkonkurenčně největší a také nejdražší exponát pro nejnáročnější klientelu, jedenáctimetrový exkluzivní obytný vůz LINER 1090 GI zahrnující i pračku, myčku nádobí a klimatizovaná křesla. KaravanTravel.cz ukáže kompletní produktovou řadu prémiových obytných vozů Eura Mobil. Můžete se těšit na novinku na platformě Mercedes-Benz, tři značky obytných vestaveb různých typů ihned k odběru, nové modelové řady CI Horon a CI Magis+ a širokou nabídku skladových vozů.

Karavan Centrum Morava.cz nabídne obytná auta a karavany světových značek FENDT, MOBILVETTA, LAIKA, EURA MOBIL, ETRUSCO, FORSTER, McLOUIS a VANTourer. Centrum Moravia Olomouc přiveze zastoupené značky Hymer, Eriba, Carado a Dethleffs. Společnost AUTO-BAYER, s.r.o., autorizovaný prodejce a servis značek Volkswagen a ŠKODA, představí obytné vozy Elnagh, kterých je výhradním prodejcem a servisním partnerem pro ČR. Campers4U, akreditovaný zástupce ADRIA MOBIL v ČR, představí prémiový model SUPERSONIC a model MATRIX SUPREME na podvozku Mercedes-Benz a průřez portfolia včetně novinky – lidového modelu Altea. Přijede i firma FIBICH CampingCars, která se zabývá prodejem a půjčováním karavanů, obytných vozů a příslušenství Movera a Camping-Profi.  Campingworld Neugebauer vystaví vrcholný model Carthago S-plus na podvozku Iveco, Liner-for-Two, nejprodávanější Carthago C-line 4.9 LE L na podvozku Mercedes Benz, ale také vestavby Malibu s nejlehčí zvedací střechou mezi vany a modely střední třídy Etrusco.

Minikaravany, střešní nástavby nebo vyladěné vestavby

Nový trend cestování představí značka VisionX, výrobce expedičních střešních stanů, s nimiž během pár minut proměníte své auto na útulné bydlení uprostřed přírody. Již podruhé se v Brně ukáže firma Life Style Camper s krásnými minikaravany, jejichž oblíbený model X-Line Premium ocení ti, co s karavanem neváhají jet i do náročného terénu.  MS Camper a TPS Vans předvedou nové typy vestaveb automobilů MERCEDES-BENZ Sprinter včetně verzí 4 x 4 a v doprovodném programu vás seznámí s nejmodernějšími vírníky společnosti Autogyro s přídavným el. motorem.

Čtyři společnosti se představí na společné expozici ADVENTURE VILLAGE: BACKI adventure, prodejce offroadových karavanů značky Crawler, Procamp, Maturi a stanů Gear Rock, dále Czech Campers, český výrobce Pop-Up camperů, obytných nástaveb na pick-upy,MRKEY klíč k dobrodružství, který se zabývá prodejem ofroadových karavanů a výrobou i prodejem expedičních přívěsů a  ANNY carmat, český výrobce matrací do auta na míru. Na stánku bude k vidění nejprodávanější model Crawler TRC 458, novinka na českém trhu – offroadový karavan BATU 535, ANKA 300, Maturi Sideway, Maturi Tricamp, Procamp Bushcamp, nástavby Kerouac Short a Kerouac Long, stany Gear Rock a matrace Anna carmat. Praktické, a přitom designové vestavby přiveze značka EGOÉ. Nestboard je určený pro vozy typu kombi a další typ vestaveb od Egoé – řada Nestbox – je vhodná pro většinu typů rodinných aut. Na veletrhu se představí i česká firma ORYX, transformovaná z vývojového start-upu do výrobní společnosti, která spouští sériovou výrobu luxusních obytných návěsů zvaných v Americe „Fifth-wheel“.

Nesmí chybět ani příslušenství

Na veletrhu bude vystavovat známý výrobce stylových skládacích elektrokol MATE.BIKE nebo český výrobce nádob na odpad a sběr dešťové vody a skladování propan-butanových výrobků MEVA. ADVENTURE CENTRUM přijede letos představit několik novinek na solární a Hybridní 12V energii, které se přímo nabízejí na cestování do přírody. Ať už jde o solární kuchyně nebo filtraci vody. Premiéru bude mít platforma Vansafe, která ve spolupráci s Allianz vytvořila přímo na míru pojištění pro majitele obytných aut, které kryje rizika karavaningu.

Dobrodružství cestovatelů doplní křest nové knihy s herci

Veletrh není jen o exponátech, ale také o zážitcích. Doprovodný program v pavilonu P nabídne opět cestovatelské přednášky. Od Kláry Hájek Velinské se dozvíte o cestování po Kantábrii obytňákem i na kole, o cestě Švédskem a Španělskem vám poví manželé Aneta a Tomáš Málků. Tomáš Vejmola vás bude inspirovat Afrikou, cestovatel a fotograf Jakub Moravec vás zavede na jih do Toskánska i na sever do Skotska, Michal Kůra se ujme přednášky Slovinsko pro karavanisty. V sobotu se na veletrhu pokřtí Velký průvodce karavanisty, vycházející po dlouhých 30 letech. Knihu pokřtí osobnosti, které také propadly karavaningu – herci Vašek Vydra a Jana Paulová a moderátor Dalibor Gondík. Součástí programu jsou i dvě panelové diskuse – ve čtvrtek na téma rozvoje stání pro karavanisty v Česku s AKK ČR a v pátek o přibývajících zákazech a ochraně přírody při karavaningu, kde bude zastoupen i názor správy CHKO.

Více informací najdete na webu Caravaning Brno.