Tradiční Mezinárodní výstava karavanů a obytných automobilů Caravaning Brno, jež se koná 20. až 23. října na brněnském výstavišti, přinese hned několik novinek.

Výborná atmosféra, dobré obchody, vyprodané obytné vozy a karavany i radost z osobního setkání – tak by se dal charakterizovat v jedné větě loňský ročník veletrhu Caravaning Brno. Téměř 18 000 návštěvníků shlédlo na 200 vozů zhruba 50 značek na ploše větší než jeden hektar, to vše v době pandemie koronaviru. Pořadatelé z brněnského výstaviště ale rozhodně neusínají na vavřínech a připravují další akci natolik zodpovědně, aby na úspěch té předchozí minimálně dobře navázali.

Spojení s veletrhem cestovního ruchu

Letos je v plánu využít pro veletrh obytných vozů a karavanů opět největší pavilon brněnského výstaviště – pavilon P a pavilon prémiových značek F. V sousední hale G1 se budou konat známé veletrhy cestovního ruchu GO a Regiontour. Lepší synergii si oba projekty zaměřené na cestování nemohly přát.

Nové testovací jízdy karavanů

Návštěvníci veletrhu jistě uvítají praktické Testovací jízdy, při kterých bude možné vyzkoušet si jak karavan či obytný vůz, tak i jednotlivé technické procesy při jeho zprovoznění. Například to, jak postavit střešní stan. Na volných plochách bude opět oblíbený Bazar karavanů, nabízející dostupnější použité vozy. Opravdoví milovníci karavaninku mohou komfortně kempovat přímo na výstavišti, v rámci projektu Minikemp, který funguje na principu stellplatzů.

Nové tváře a zážitky

Stalo se už tradicí, že veletrh Caravaning Brno přináší inspiraci prostřednictvím poutavých přednášek cestovatelů. Inspirace při cestách za dobrodružstvím rozhodně nebude chybět a navíc každý den navštíví veletrh některá známá osobnost, pro kterou je cestování s karavanem součástí životního stylu.

Takže na shledanou na podzim a cestování zdar!

www.caravaning-brno.cz