Veletrh Caravan Salon Düsseldorf oznámil, že poprvé ve své 61leté historii letos překoná hranici 700 zúčastněných vystavovatelů a stane se tak vůbec největší světovou událostí svého druhu. Celkem bude na düsseldorfském veletrhu v termínu od 27. srpna do 4. září 2022 k vidění 736 vystavovatelů z 34 zemí. Toto zastoupení bude kompletně mapovat aktuální trendy a novinky ze světa karavaninku.

V šestnácti výstavních halách najdou nadšenci do obytných aut i outdoorových aktivit jak obytné vozy a karavany (haly 1, 4, 6, 7a, 9-12, 16 a 17), tak například prémiová vozidla (hala 5), ​​inspirace pro začátečníky (hala 7), vybavení do přírody (hala 3) nebo nové technologie a komponenty (haly 13 a 14). Všichni návštěvníci se mohou individuálně připravit na své prohlídky na www.caravan-salon.com a sestavit si své oblíbené trasy za pomoci aplikace „My Organiser“.

Na co konkrétně se mohou návštěvníci těšit?

Dobrodružství DIY

Venkovní areál „Dobrodružství DIY“, mezi halami 5 a 9, nabídne mimo jiné praktické tipy pro každého, kdo má zájem o přestavbu obytného vozu nebo realizaci vestavby do stávajícího vozidla. Zájemci se od expertů dozvědí mnohé o instalacích nejrůznějších modulů, půdorysných návrzích, elektroinstalacích, dílenském zpracování nebo o skutečných nákladech i času, který je pro přestavby a vestavby potřebný.

„Starter World“ pro začátečníky

„Starter World“ v hale 7 ukáže všem začátečníkům, co je třeba zvážit před nákupem nebo pronájmem obytných vozů a karavanů. Všestranný program se zaměřují nejen na základy, ale také na atraktivní cestovní trasy s plánováním pro nováčky, zákonnými předpisy a přípravou vozidla. Odborníci rádi zodpoví jakékoli dotazy a poskytnou individuální poradenství.

E-Bike-Parcours před halou 15

Na venkovním prostranství před halou 15 si návštěvníci budou moci vyzkoušet jízdní vlastnosti elektrokol nebo elektrokoloběžek přímo v terénu.

Hala 3 s vysněnými destinacemi a outdoorovými trendy

Hala 3 nabídne pod hlavičkou „Travel & Nature“ vše, po čem srdce příznivců karavaninku touží. Vedle vybavení, jako jsou střešní, kempingové nebo trekingové stany, to budou především vysněné blízké i vzdálené destinace, které návštěvníky inspirují. Návštěva haly 3 je vždy také exkurzí do atraktivních prázdninových a výletních světů.

Scéna „Travel & Nature CONNECTED“ se bude točit kolem karavaninkové turistiky, outdoorových aktivit nebo inovacích v oblasti vybavení. Vzrušující program plný dobrodružství slibuje prezentace Dream Tour zaměřená na krásy Mexika, na cesty napříč Francií od Loiry k pobřeží Atlantiku nebo na cestování obytným autem do země fjordů.

Caravan Center

Vášeň pro karavanink bude opět sahat i za hranice výstavních hal a bezesporu přivede mnoho návštěvníků do oblíbeného Caravan Center na parkovišti Messe P1. Tento největší evropský park pro obytné vozy, který se může pochlubit zhruba 3 500 místy, splní snad každé přání. Vzhledem k vysoké poptávce jsou místo velmi rychle obsazena, a proto by měla být včas rezervována přes Ticketshop. Rezervace jsou přijímány pouze online na www.caravan-salon.com.

Fakta a čísla

Veletrh Caravan Salon Düsseldorf bude otevřen od soboty 27. srpna do neděle 4. září 2022 každý den od 10 do 18 hodin. Pátek bude letos poprvé sloužit jako Preview Day, což znamená, že kromě zástupců médií a odborných návštěvníků budou moci vystavovatelé pozvat první den také své hosty, se kterými si užijí návštěvu veletrhu v poklidné atmosféře vhodné mimo jiné pro obchodní jednání.

Jednodenní vstupenka stojí 18 EUR o víkendu, 16 EUR v pracovní dny (zlevněná stojí 15 EUR o víkendu, 13 EUR v pracovní dny), pro děti (6 až 12 let) 1denní vstupenka stojí 8 EUR přes víkend a 6 EUR v pracovní dny. Dále bude od pondělí do pátku v prodeji odpolední vstupenka za 10 EUR (od 14:00 – 18:00). Vstupenky na Preview Day pro dospělé stojí 35 EUR (zlevněné 30 EUR), děti zaplatí 8 EUR.

Další informace a novinky o veletrhu CARAVAN SALON DÜSSELDORF najdete na webu www.caravan-salon.com

Foto: Messe Düsseldorf / C. Tillmann