Díky veletrhu Caravan Salon Düsseldorf, který se pro veřejnost koná od 28. srpna do 5. září 2021, se düsseldorfské výstaviště promění ve skutečný karavaninkový ráj. Ve 13 halách se představí 590 vystavovatelů nejen s obytnými vozy, karavany a veškerým příslušenstvím, ale také s dalšími produkty, jako jsou stany, mobilní domy, outdoorové vybavení či nabídky z oblasti cestovního ruchu.

Pro všechny návštěvníky je důležité, že vstupenky lze rezervovat pouze online na www.caravan-salon.com, což znamená, že stejně jako v roce 2020 nebude otevřena žádná pokladna. Aby byla zajištěna nejlepší možná ochrana pro všechny účastníky, bude předpokladem pro vstup prokázání úplné imunizace nebo oficiální negativní test – přijímáni budou pouze návštěvníci, kteří byli očkováni, testováni nebo se zotavili z onemocnění covid-19.

Caravan Salon slaví 60. narozeniny

Letos proběhne Caravan Salon již po šedesáté. Od prvního ročníku, který otevřel své brány v Essenu v roce 1962, prošel přední světový veletrh obytných automobilů působivým vývojem. V roce 1962 navštívilo první ročník 34 500 lidí, kterým se představilo 61 vystavovatelů z 8 zemí, a to na 15-tisících metrech čtverečních. Na dosavadní rekordní ročník zavítalo v roce 2019 přes 270 000 fanoušků karavaninku, kteří si mohli prohlédnout nabídku 645 vystavovatelů z 31 zemí. Obsazeno bylo přibližně 214-tisíc metrů čtverečních ve 13 výstavních halách a venkovních prostorách.

Caravan Salon Düsseldorf byl jedním z mála veletrhů, který se, byť s velkými omezeními, odehrál i v roce 2020. Sice v pozdějším termínu, 4. až 13. září, ale s neuvěřitelnou návštěvností čítající 107 000 osob.

StarterWorld jako kontaktní místo

V loňském roce přišlo na Caravan Salon vůbec poprvé 42 % návštěvníků, což ukazuje, že popularita karavaninku stále roste. „StarterWorld v hale 12 vysvětluje, jak s karavaninkem začít. Odborníci jasně zodpoví základní otázky týkající se vhodného modelu, přípustné celkové hmotnosti nebo technických detailů vozidel. Návštěvníci tak mohou získat první dojem, aby se poté mohli ponořit do různých oblastí rozmanitého a fascinujícího světa karavaninku,“ vysvětluje ředitel projektu Stefan Koschke. Kromě informativního a pestrého programu si mohou návštěvníci také prohlédnout různé typy vozidel, aby získali přehled o rozsahu karavaninku.

Nová hala číslo 3

Caravan Salon Düsseldorf letos premiérově otevírá halu 3, kde návštěvníci najdou širokou škálu produktů na téma cestování a kempování, stejně jako stany, markýzy a další vybavení pro outdoorové nadšence a příznivce karavaninku. Informativní a pestrý program čeká také na scéně „Travel & Nature connected“. Podle hesla „Ze světa do sálu, ze sálu do světa“ se tam budou konat interaktivní přednášky pro návštěvníky veletrhů i zájemce a profesionály z oblasti cestovního ruchu, kteří letos nemohou veletrh přímo navštívit.

Elektrokola

Ve venkovním prostoru před halou 15 budou mít návštěvníci možnost vyzkoušet si v terénu jízdní vlastnosti různých typů elektrokol či elektrokoloběžek.

Otevírací doba a vstupenky

Veletrh bude otevřen od soboty 28. srpna do neděle 5. září 2021 od 10 do 18 hodin. Pro odborné návštěvníky a zástupce médií je veletrh otevřen již v pátek 27. srpna. Online denní vstupenka stojí 15 eur pro dospělé; školáci, studenti a členové Klubu CARAVAN SALON zaplatí 11 eur a vstupenka pro děti (6 až 12 let) stojí 5 eur. Cena za odpolední vstupenku (pouze pondělí – pátek, 14:00 – 18:00) je 9 Euro.

Aktuální informace a novinky jsou k dispozici na adrese www.caravan-salon.com.

Informace o příjezdu na veletrh a o parkování najdete zde.

Foto: Messe Düsseldorf (ctillmann)