Podzimní dávka všeho zajímavého, nového a inspirativního ze světa karavaninku vyráží do světa. A tentokrát s bonusem v podobě vstupenek na brněnskou výstavu. Páté letošní vydání časopisu Camping, Cars & Caravans najdete ve schránce nebo na prodejních pultech od 7. září.

Camping, Cars & Caravans 5/2022 (září/říjen)

Vybíráme z aktuálního vydání …

AKTUÁLNĚ

Caravaning Brno zaplní haly brněnského výstaviště letos opět v říjnovém termínu, od 20. do 23. října. Vystřihněte si ORIGINÁL vstupenky z aktualit a přijďte za námi na kus řeči. (POZOR, kopie vstupenek jsou neplatné!)

ROZHOVOR

Tomáš Krs, jednatel společnosti KPS Automobile, jež vyrábí české vestavby značky KRS, nám odpověděl na otázky týkající se nejen současné nabídky trhu.

PŘEDSTAVUJEME

Seznamte se se společností MS Camper z Velkého Meziříčí zabývající se výrobou obytných vestaveb do dodávkových vozidel.

TESTUJEME V PRAXI

EXKLUZIVNĚ vám nabízíme test podvozků Mercedes-Benz Sprinter, Iveco Daily a Fiat Ducato v přímém srovnání. Všechny tři platformy se představí v provedeních luxusních vozů Carthago. Kompaktní vůz Sunlight T67 na podvozku Fiat Ducato, který sveze i uloží k spánku až pět cestovatelů, jsme prověřili v rodinném testu při toulkách krajinou pod horou Milešovka. Obytný vůz CI Horon 84 XT jsme vyzkoušeli během čtyřdenní a zhruba 900kilometrové zkušební jízdy mezi Prahou a turistickými lákadly u sousedů v Bavorsku.

NOVINKY

Sezona 2023 přinese hromadu nových modelů obytňáků – v tomto vydání vám představíme novinky značek Adria, Bürstner, Dethleffs, Etrusco, Frankia, Hobby, Knaus, Sunlight.

EXPEDICE

Na šesté etapě putování expedice Tatra kolem světa 2 čekala dobrodruhy trasa z argentinského města Ushuaia přes Patagonii na sever až do Santiago de Chile.

TECHNIKA

Pokud uvažujete o pořízení mobilního zdroje elektrické energie, pročtěte si pozorně zevrubný test přenosných nabíjecích stanic.

PŘÍSLUŠENSTVÍ

Vítr dokáže znepříjemnit kempování. Otestovali jsme zástěny proti větru, které vás ochrání před nepřízní počasí i zvědavými pohledy kolemjdoucích.

NA CESTÁCH BEZPEČNĚ

Pneumatiky jsou jednou z nejdůležitějších součástí vozidla, a to i toho obytného. Podívejte se, jak vybrat ty správné..

CESTOVÁNÍ

Na putování velmi zajímavou oblastí kolem královských měst Kolín a Kutná Hora nás vezme fotograf a cestovatel Jakub Moravec. S naším čtenářem Milošem Plačkem procestujeme oblast Toskánska – pokocháme se nádhernou krajinou s historickými městy a seznamíme se s kulturním dědictvím. A přidáme ještě jeden tip na bezkempování – tentokrát s Milošem Dittrichem po Jižních Čechách.


  • Předplatné časopisu Camping, Cars & Caravans – ZDE
  • Elektronická verze časopisu na Digiport – ZDE
  • Elektronická verze časopisu na Alza Media – ZDE