Také o prázdninách si můžete dopřát koktejl aktualit, novinek, zajímavostí a techniky z oblasti karavaninku. Zveme vás ke stránkám čtvrtého vydání časopisu Camping, Cars & Caravans.

Camping, Cars & Caravans 4/2022 (červenec/srpen)

Vybíráme z aktuálního vydání …

REPORTÁŽ

Byli jsme u toho, když se oficiálně otevřela závora špičkového Stellplatzu Velemín, zavítali jsme na slavnostní otevření zbrusu nového areálu společnosti Caravan Metropol a nenechali jsme si ujít ani první domácí výstavu nové firmy na českém trhu Vacara – nalistujte ty správné stránky v časopise a můžete být u všech těchto výjimečných událostí také.

EXPEDICE

Tatra kolem světa 2 si na své cestě Argentinou připsala další unikát – pokořila 5 000 metrů nad mořem. A nebyla by to ta pravá expedice, kdyby se vše obešlo bez potíží…

TESTUJEME V PRAXI

Do praktického testu jsme vzali tentokrát netradiční a originální soupravu – za Mini Cooper S ALL 4 Countryman se střešním stanem jsme zapřáhli Kuckoo Bruno.

NOVINKY

Seznamte se s novými modely obytných automobilů Etrusco CV 600 DF a T 6.9 SF a Bürstner Lineo C 590 a Eliseo C 644. O vaši přízeň se utkají i přívěsy Kip Shelter Outback a Farfalla Camper.

SROVNÁVACÍ TEST

Velká sanitární část na zádi a zvedací lůžko v přední části vozu – takové uspořádání mají vozy v našem srovnávacím testu. Mrkněte na souboj integrovaného vozu Eura Mobil Integra Line a polointegrovaného modelu Adria Matrix Plus.

TECHNIKA

Seriál věnovaný elektřině na palubě karavanu pokračuje čtvrtým dílem, v němž se věnujeme soběstačnosti a zdrojům.

SEZONA

Obsáhlá příloha Sezona vám pomůže udělat z vašeho obytňáku oázu komfortu i v parných dnech – zaměřuje se na klimatizační zařízení, střešní ventilátory a zastínění oken.

NA CESTÁCH BEZPEČNĚ

Další z řady materiálů s radami, tipy a informacemi pro bezpečnější pohyb na silnicích se věnuje předjíždění cyklistů.

KARAVAN KLUBY

Ohlédněte se s námi za X. ročníkem Lodě na Labi a oslavou 50. výročí Caravan Clubu Plzeň.

CESTOVÁNÍ

Letní vydání přináší tradičně přílohu věnovanou nejen českým kempům – Průvodce KEMPY 2022 je plný tipů na kempy vhodné pro karavanisty. Adamova velká cesta končí povídáním o Lefkadě. A svou fotografickou a textovou troškou do cestovatelského mlýna přispěl samozřejmě i Jakub Moravec – vezme nás do kouzelného i kouzelnického Londýna.


  • Předplatné časopisu Camping, Cars & Caravans – ZDE
  • Elektronická verze časopisu na Digiport – ZDE
  • Elektronická verze časopisu na Alza Media – ZDE