Milí čtenáři.

Březen přináší příznivější počasí, které nutí karavanisty shodit z bydlíků plachty a vyrazit ven, tradičně druhé číslo časopisu Camping, Cars & Caravans v roce, tentokrát v rozšířeném 96stránkovém vydání, a letos po krátké pauze opět také jarní pražskou výstavu karavanů.

Ve spolupráci s pořadateli veletrhu FOR CARAVAN vám přinášíme dvě volné vstupenky, které slouží, jak jste zvyklí, pouze v originálním vystřiženém provedení k jednorázovému vstupu během celého veletržního víkendu od 17. do 19. března. Seznam vystavovatelů a plánovaný doprovodný program vypadají slibně a pozadu nezůstaneme ani my.

Milou společnost na našem redakčním stánku nám opět budou dělat zástupci spolku Na cestách bezpečně v čele s Jakubem Moravcem. Můžete se s nimi poradit o čemkoliv, co vás zajímá o silničním provozu a řízení obytných aut a souprav. A protože je Jakub také vášnivý cestovatel, máte možnost načerpat také inspiraci pro vaše další kratší či delší výjezdy. Probírat se však budou také ryze technické záležitosti. Dalším z našich vítaných hostů bude totiž Tomáš Brabec z firmy KARAVANYPRO. A kde je Tomáš, tam se řeší vše kolem elektřiny a technického vybavení obytných vozidel. Svou poradnu na redakčním stánku věnuje především elektrickému vybavení či internetu na cestách, ale prostor bude i na další témata, která vás budou zajímat.

Tak si užijte novou dávku informací ze světa karavaninku, vyberte si z novinek váš nový obytňák, začněte připravovat itinerář na cestu třeba na Bornholm, ale hlavně vystřihněte vstupenky z tištěného vydání CCC a třetí březnový víkend vyjeďte směr Praha 🙂

Přeji vám pohodové zahájení sezony a těším se na setkání na pražské výstavě. Budeme vás vyhlížet na stánku v hale 2. Jste srdečně zváni!

Blanka Papežová, šéfredaktorka

Camping, Cars & Caravans 2/2022 (březen/duben)

Vybíráme z aktuálního vydání

AKTUÁLNĚ

VSTUPENKY na FOR CARAVAN, str. 6

ROZHOVOR

Vladimír Záhorec, Karavan Centrum Morava, str. 10

PŘEDSTAVUJEME

KRS HomeMADE, str. 12

PROFITEST

Eura Mobil Profila T 696 EB, str. 14

NOVINKY

Adria, str. 28
Blackcamp, str. 36
Blyss, str. 34
Carado, str. 31
Combi Camp, str. 38
Etrusco, str. 31
Farfalla Camper, str. 37
Hymer, str. 26
Kip, str. 38
Knaus, str. 32
Mercedes-Benz, str. 30
Tischer, str. 33

SROVNÁVACÍ TEST

Kompaktní rodinné karavany – Bürstner, Dethleffs, Eriba, LMC, str. 40

ZAUJALO NÁS

Modely obytných vozidel, str. 47

PŘÍSLUŠENSTVÍ

Keramické toalety, str. 48

NA CESTÁCH BEZPEČNĚ

Rady pro šetrnou jízdu, str. 62

EXPEDICE

Tatra kolem světa 2, str. 64

KARAVAN KLUBY

Kalendář akcí 2023, str. 69

CESTOVÁNÍ

Čtenáři na cestách – Dánsko, Bornholm, str. 72
overlandVAN – Gruzínsko, str. 82
Francie, Normandie, str. 88


  • Předplatné časopisu Camping, Cars & Caravans – ZDE
  • Elektronická verze časopisu na Digiport – ZDE