Právě vyšlo první vydání roku 2020 – nové číslo Camping, Cars & Caravans na leden/únor.

  • DÁREK PRO PŘEDPLATITELE – 2x vstupenka na výstavu FOR CARAVAN PRAHA!
  • Letos slavíme 15. výročí časopisu!
  • V každém vydání ohlédnutí za historií časopisu – ty nejlepší články za posledních 15 let.

Elektronickou verzi tohoto vydání si můžete koupit ZDE (Floowie) nebo ZDE (Alza Media).

Začínáme článkem o vozidle z titulní strany – konceptu Hymer VisionVenture, který ukazuje, kam se bude vyvíjet technika obytných vozidel v blízké budoucnosti. Doporučujeme k přečtení!

Před 50 lety přišel na trh výrobce Weinsberg se svou první obytnou vestavbou. Jak se od té doby vozy proměnily a jaké byly obytné dodávky v roce 1969?

Celoroční bydlení v pojízdném domku láká stále více mladých lidí i rodin. Přinášíme vám přehled těch nejzajímavějších chatek na kolech, které lze aktuálně Evropě pořídit.

Nová modelová řada karavanů LMC Sassino představuje levnější variantu obytných přívěsů, a je v nabídce i v rodinném provedení – právě takový karavan jsme si vzali do aktuálního podrobného testu.

V technické rubrice vám poradíme, jak si co nejlépe navrhnout elektrickou síť v karavanu, jak vyřešit baterii, solární panely, jak správně nabíjet, jak pokrýt svou spotřebu při kempování nadivoko…a mnoho dalších zajímavých a praktických informací.


V tomto vydání se věnujeme více obytným přívěsům – dva články se věnují například tomu, jak správně karavan naložit a jak zjistit, kolik může vlastně vážit, nebo tomu, jak a zda lze nechat úředně navýšit hmotnost a doložnost karavanu.

Krušné hory nabízí na své německé straně vynikající podmínky pro zimní sporty a turistiku, to vše spolu s výborným zázemím pro karavanink. Nechte se inspirovat 😉

Váš příští víkendový výlet může směřovat třeba do Budapešti, která nabízí mnoho zajímavostí i dobré zázemí pro pobyt s karavanem.

Jeden z našich čtenářů nám poslal svůj cestopis z návštěvy bývalého Východního Německa. Jaké jsou jeho dojmy a co zde lze s obytným vozem navštívit?

…a mnoho dalších karavanových novinek, příslušenství a dalších zajímavostí ze světa karavaninku!